PVC Şerit Perde

PVC Şerit Perde Nedir?

PVC şerit perde, pek çok endüstri şirketi tarafından kullanılan bir perde çeşididir. Bu perdeler genellikle lojistik ve gıda firmaları tarafından kullanılmaktadır. Sevkiyat de depolama şirketlerinin depo alanlarında kullanılan bu perdeler oldukça kullanışlıdır ve hava sıcaklığının korunmasına oldukça büyük fayda sağlar. Gıda şirketlerinin depo bölgesinde sevkiyatın gerçekleşeceği sırada perdeler açılır ve sevkiyat yapılır. Bu süreçte hava değişimi gerçekleşeceğinden işlemin hızlı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Ayrıca kuş ya da haşere gibi hayvanların işletme içine girişlerini önlemek için de kullanılmaktadır. Bu hayvanlar gıdaya bağlı olarak gelebilmekte ve gıda malzemelerine zarar verebilmektedir. Bu süreçte perdelerin kullanımı büyük önem arz etmektedir. Ayrıca PVC şerit perde kullanımı, işletme içerisinde bölümlendirme amaçlı da kullanılabilmektedir. Bu perdelerin temel kullanım amacı aslında budur. Örneğin; soğuk hava deposu ile üretim bölümünün birbirinden ayrılması oldukça önemlidir. Bunun için perdeler kullanılır ve her iki bölümün ısı dengesi korunmuş olur. Soğuk hava kompresörlerinin soğutma dengesi oldukça önemlidir. Bunun için de bulunduğu ortamın ısı dengesinin doğru oranda olması oldukça önemlidir. Kompresörlerin ısı dengesi 0 ila 7 derece arasında değişmektedir. Kompresörlerin etkin bir şekilde çalışması, bu ısı dengesine bağlıdır. Sıcaklık üst seviyeye çıktığında, kompresörü soğutan fanlar daha fazla çalışmak zorunda kalır ve enerji tasarrufu elde edilemez. Bu yüzden sıcaklık dengesinin sağlanması büyük önem arz etmektedir.

PVC Şerit Perde ve Soğutucu Kompresörün İlişkisi

Modern bir soğutma kompresörü, tüketicilere soğutucu akışkan sağlayan güçlü bir pompadır. Bu, gıda ve ürünleri soğutmak ve dondurmak için kullanılan ekipmanımızdır. Büyük artı bugün, soğutma sistemi için tüm bileşenleri ayrı ayrı seçmek ve gerekirse bunları daha modern analoglarla değiştirmek mümkündür

PVC şerit perdenin kullanımı, kompresörler için oldukça önemlidir. Teçhizatın türü ve izin verilen sıcaklık rejimi gibi diğer özellikler, aynı derecede önemlidir ve dikkate alınmalıdır. Bir soğutma odası için düşük sıcaklıklı bir kompresör, -20 -35 derece içinde bir oda sıcaklığı sağlayabilen soğutucu akışkanlar ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. Çıkış parametreleri önceden ayarlanmışken soğutma ünitesi belirtilen özelliklere göre ayarlanır.+ Sıcaklık rejimi kesinlikle gözlenmelidir, çünkü malların güvenliği buna bağlıdır. Yüksek, orta sıcaklığa ve düşük sıcaklığa ayırma, belirli amaçlar için ekipman seçmenizi sağlar. Burada ayırt edici bir özellik, kompresörün başlangıç voltajında büyük bir dalgalanma ile çalışabilmesidir. Dış sıcaklık, +10 - 35 derecelik geniş bir aralıkta ayarlanabilir

Bu tür pistonlu kompresörler genellikle basınçlı hava gerektiren her yerde kullanılır, ancak basınçlı hava cihazı küçük ve yüksek güçte olmalıdır ve bu tip pistonlu kompresörler temel olarak kamyonlarda veya raylı taşıtlarda kullanılır. Bir kamyonda pistonlu bir kompresör tarafından üretilen sıkıştırılmış hava durumunda, frenleme sisteminin çalışması ile birlikte, aynı zamanda hava süspansiyon cihazının çalışmasında da büyük ölçüde kullanılır. Sistemdeki yüksek basınçtaki basınçlı havaya olan büyük talep nedeniyle, çoğunlukla çok kademeli pistonlu kompresörler uygundur. Kısa süre içinde hava süspansiyonu için gerekli olan yüksek basınçlar bu tip pistonlu kompresörler aracılığıyla elde edilebilir. Bunun için özellikle geçmişte kamyonlarda yağ-yağlamalı pistonlu kompresörler kullanılmıştır. Kompresörlerin yağ kullanmadan konseptleri anlaşılamamıştır, çünkü yüksek güç nedeniyle küçük bir yapıda yer alan yapısal elemanların yüksek sıcaklıkları nedeniyle yapısal elemanların gerekli hizmet ömrü sağlanamamıştır.

Pistonlu kompresörlere dayanan yeni kompresör konsepti, kompresörlerin bir soğutma havası akışı ile beslendikleri takdirde yağsız çalışmasını mümkün kılar. Petrolün yokluğunda operasyon türü, özellikle bakım ve teknik ve çevresel nedenlerden dolayı geliştirilmiştir. Burada, önceki teknik, örneğin, fan vasıtaları gibi ısı alıcı için kullanılan aktif soğutma bileşenleri ile çeşitli konseptler sunmaktadır.

Kirlenmiş ortam havasının girmesini önlemek için, daha sonra soğutma hava akışı muhafaza önceden temizlenmiş hava kullanılabilir, böylece, giriş borusundan soğutma havası seçmek için kullanılır. Bir önceki temizlik ajanlarından giriş havası, özellikle kamyon endüstrisinde önemli bir yer kaplayan kirlilikten arındırılmıştır, çünkü üretim ortamı çoğu zaman ağır bir şekilde tozlanmaktadır. Bundan başka, cihazlarda olan basınçlı hava çalışma hava basıncında güçlü değişiklik, buharda bulunan havanın nem noktası su buharının yoğunlaşması ve sistemdeki su bu şekilde oluşumuna yol açar ki, elde edilebilir neden olur. Sistemde su oluşmasını önlemek için, su ayırıcıları kompresör araçlarından önce ayrı olarak yerleştirilebilir.