Soğuk Oda Kapı Çeşitleri

Soğuk hava depolarının dışarıya açılan tek noktası olma özelliğini taşıyan soğuk oda kapıları, yüksek derecede öneme sahiptirler. Odanın sürekli olarak aynı standart sıcaklık değerinde kalmasında etkili olan kapılar aynı zamanda korumayı sağlama amacıyla da önem kazanırlar. Soğuk oda kapıları farklı tipte tasarlanabildikleri gibi, farklı alanlarda kullanıma uygun olmalarıyla bilinirler. Tüm soğuk hava depoları için olmazsa olmaz şartlar konumunda bulunuyor olmalarıyla beraber menteşeli ve sürgülü yapıda olmalarıyla istenilen ölçülerde üretilebilme avantajını da beraberinde getirirler. Hem menteşeli hem de sürgülü soğuk oda kapılarında beklenen sonuçların alınabilmesi için NRC Soğutma Sistemleri tamamen müşteri isteklerine ve soğuk hava deposunun yapısına bağlı olarak kapı üretimini aktif olarak gerçekleştirir.

Soğuk Oda Kapı Çeşitleri Her Soğuk Hava Deposuna Uygulanabilir mi?

Soğuk oda kapıları, her soğuk hava deposunun olmazsa olmazları konumunda bulunuyor olduklarından dolayı farklı sektörler için kurulmuş olan tüm soğuk hava depoları için kullanılabilirler. Mevcut özelliklerinin değerlendirilmesinin ardından menteşeli kilit sistemine sahip veya kayar yapıdaki sürgülü kapıların tercih edilebilmesi mümkündür. Her soğuk hava deposu için seçimin özel olarak yapılabilmesi olanağının bulunuyor olması sayesinde tamamen beklentileri doğrultusunda soğuk hava depolarına uygulanabilmeleri mümkündür. Mekânın özelliklerine bağlı olacak şekilde ebatları özelleştirilebiliyor olduğundan dolayı her zaman tercih edilebilir özelliğe sahiptirler. Soğuk oda kapı çeşitleri içerisindeki tüm seçeneklerin kolaylıkla uygulanabilir olmalarıyla beraber sundukları farkla beraber soğuk hava depoları için gereklilikleri yerine getirirler.

Soğuk Oda Kapısı Kaliteli mi Olmalı?

Uzun vadeli olarak kullanılabilmeleri ve aynı zamanda bir o kadar da yüksek derecede ısı yalıtımını sağlamaları amacıyla kaliteli olmaları öneme sahiptir. Basınca dayanıklı özelliği taşıyan soğuk oda kapısı tam anlamıyla beklenen sonuçları beraberinde getiriyor olduğundan dolayı, her zaman güvenli özelliğe sahiptir. Soğuk oda kapılarında kalite detayına önem verilmesi sayesinde sürekli olarak yaşanabilecek ekstra masraflardan ve aynı zamanda beklenmeyen sonuçların oluşumunu engelleyebilmek mümkün olur. Soğuk oda kapı çeşitleri içerisindeki seçimin yapılmasında her detayın dikkate alınması gerektiği gibi kalite detayı da ön planda tutulmalıdır. NRC Soğutma Sistemleri kaliteli soğuk oda kapısı üretimini aktif olarak gerçekleştirir.