Blog

BLOG

Endüstriyel soğuk depo panelleri nin kullanımının farklı amaçlar için tercih ediliyor olması ve kullanım alanlarının geniş yelpazede incelenebiliyor olması, beraberinde pek çok avantajın geldiğinin de göstergesidir.

Devamını oku...
BLOG

Endüstriyel soğuk depo panellerinin kullanım alanları oldukça yaygındır. Geçmişten günümüze gelene kadar mevcut olan yapılarının geliştirilmiş olmasıyla beraber, olmazsa olmazlar arasına girmeyi başarmıştırlar.

Devamını oku...
BLOG

Soğuk hava deposu kullanım alanları açısından birbirinden farklı sektörlerde tercih edilebilir durumdadır.

Devamını oku...
BLOG

Her şeyden önce, havalandırma sistemidoğru hava kompozisyonunu sağlamalıdır. Yaşam sürecinde olan kişi oksijeni tüketir ve karbondioksiti serbest bırakır.

Devamını oku...
BLOG

Merkezi olmayan besleme ve egzoz havası sistemleri, saf egzoz hava sistemlerine çok benzer. Hem besleme hem de egzoz havası işlevleri tek bir cihaz tarafından gerçekleştirildiğinden, böyle bir sistemi kurmak için gereken yapısal çaba oldukça düşüktür.

Devamını oku...
BLOG

Endüstriyel soğuk hava deposu çeşitleri arasında yer alan panel tipi soğuk hava deposu, kusursuz ısı izolasyonu ve uygun fiyata sahip olması nedeniyle dünya çapında aktif olarak kullanılır.

Devamını oku...
BLOG

PVC şerit perde, pek çok endüstri şirketi tarafından kullanılan bir perde çeşididir. Bu perdeler genellikle lojistik ve gıda firmaları tarafından kullanılmaktadır.

Devamını oku...
BLOG

Soğuk depo kapıları, soğuk hava depolarında aktif olarak kullanılan bölümlerdir. Çok büyük öneme sahip olmalarıyla beraber soğuk hava depolarındaki dışarıya açılan tek nokta olma özelliğini taşırlar.

Devamını oku...
BLOG

Her gıdanın kendisine ait bir saklama ömrü vardır. Bu ömür süresi, gıdalar arasında değişiktir ve her gıdanın saklanması gereken özel bir ısı düzeyi vardır.

Devamını oku...
BLOG

Soğuk hava deposu günümüzde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Binaları ısıtmak ve soğutmak için bir termal depolama sistemi kullanılabilir. Kısaltma WKO, ısı ve soğuk depolama/sıcak-soğuk depolama anlamına gelir.

Devamını oku...
BLOG

Soğuk hava deposunda saklanan ürünlerin örnekleri et, yumurta, süt ürünleri, dondurulmuş gıdalar, balık, sebze, meyve ve içeceklerdir. Bu ürünleri depolarken farklı noktalar not edilmelidir.

Devamını oku...
BLOG

Çeşitli farklı yapıya sahip özellikteki ürünlerin başarılı şekilde depolanabilmesini sağlayan özellikteki depolar, soğuk hava depoları olarak tanımlanır.

Devamını oku...
BLOG

Soğuk hava depolarının dışarıya açılan tek noktası olma özelliğini taşıyan soğuk oda kapıları, yüksek derecede öneme sahiptirler. Odanın sürekli olarak aynı standart sıcaklık değerinde kalmasında etkili olan kapılar aynı zamanda korumayı sağlama amacıyla da önem kazanırlar.

Devamını oku...
BLOG

Soğuk hava deposu (WKO), binaların ısıtma ve soğutma maliyetlerine önemli ölçüde tasarruf sağlayan bir tekniktir. Daha az gaz ve yağ kullandığı için CO2 emisyonlarında da bir azalma sağlar.

Devamını oku...